Plan Finansowego
Bezpieczeństwa

Krok 1
1

Przygotuj się

Bez dobrego przygotowania, Twoja podróż w stronę finansowego bezpieczeństwa może być krótka. Zrozum powody, dla których chcesz zadbać o swoje finanse, poznaj swoją wartość netto i zacznij budować budżet domowy.

2

Zaoszczędź 2000 złotych.

Są to oszczędności, które pozwolą Ci sobie poradzić z nagłymi zdarzeniami. Bez długów!

Krok 2
Krok 3
3

Spłać długi konsumenckie.

Długi konsumenckie są najczęściej drogie i wyrabiają w nas złe nawyki. Spłać je, zaczynając od najmniejszego. A po spłacie nie wracaj do nich już nigdy więcej.

4

Zbuduj poduszkę finansową.

Przyjrzyj się ile wydaje co miesiąc Twoja rodzina na życie i pomnóż to razy pięć. Tyle oszczędności powinno trafić na oddzielne konto. Poduszka to filar bezpieczeństwa Twojej rodziny, nagła strata pracy czy awaria samochodu już nie będą Wam straszne!

Krok 4
Krok 5
5

Oszczędzaj na emeryturę.

Państwowa emerytura będzie coraz niższa, dlatego bez własnych oszczędności będziemy musieli liczyć na wsparcie bliskich lub znaczące obniżenie poziomu życia. Jeżeli nie chcesz, aby bliscy musieli wspierać Cię finansowo, oszczędzaj minimum 10% miesięcznych zarobków na emeryturę.

6

Zrozum co jest dla Ciebie ważne i skieruj tam swoje środki

Wymarzona podróż zagraniczna? Dom za miastem? A może wkład na mieszkanie, gdy Twoje dzieci dorosną? Zmień swoje marzenia w realne cele i zacznij gromadzić na nie środki. Niech Twoje pieniądze trafiają na to, co dla Ciebie ważne. Jasno określając potrzebne oszczędności, szybko zgromadzisz potrzebne środki!
Krok 6

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz darmowy mini kurs!

INFORMACJE PODSTAWOWE DOTYCZĄCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH Administratorem Twoich danych jest TIME S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Jubilerskiej 10, 04-190 Warszawa. Cele przetwarzania to wysyłka newslettera, marketing własny TIME S.A. i naszych zaufanych partnerów, w tym spółek z Grupy ZPR Media. Podstawami prawnymi przetwarzania są nasz prawnie uzasadniony interes i Twoja zgoda. Odbiorcami danych są podmioty przetwarzające dane osobowe w naszym imieniu lub za Twoją zgodą. Twoje prawa związane z przetwarzaniem danych to: prawo sprzeciwu i wycofania zgody wobec przetwarzania danych w celach marketingowych oraz prawo dostępu do danych i inne prawa, o których mowa w szczegółowych informacjach o przetwarzaniu danych osobowych dostępnych TUTAJ.