wstecz

Obligacje skarbowe - jak kupić?

Dowiedz się, jak kupić obligacje skarbowe krok po kroku.

Detaliczne obligacje skarbowe oferowane przez Ministra Finansów, tak jak opowiadaliśmy w odcinku Chcesz INWESTOWAĆ, ale boisz się ryzyka? Spróbuj tego! to świetny sposób na rozpoczęcie swojej przygody z inwestowaniem.  

Nie potrzeba też dużych kwot, żeby zacząć. Pojedyncze obligacje można kupić już za 100 złotych. 

 

Co ważne obligacje skarbowe można kupić jedynie w czterech miejscach:

  • w oddziałach PKO Banku Polskiego 
  • w Punktach Obsługi Klientów Biura Maklerskiego PKO BP 
  • za pośrednictwem internetu pod adresem: www.zakup.obligacjeskarbowe.pl,
  • za pośrednictwem telefonu pod numerami: 801 310 210 lub (+48) 81 535 66 55. 

W tym artykule pokażę Wam krok po kroku jak kupić obligacje przez internet. 
Żeby jednak dokonać takiego zakupu, musimy być klientami Banku PKO i/lub podpisać umowę  z Biurem Maklerskim PKO (mając dostęp do internetowej bankowości PKO, możemy wszystkie formalności załatwić online). 

Jakie obligacje można kupić? Całą ofertę znajdziesz TUTAJ.

 

Jak kupić obligacje przez internet? 
1. Wejdź na stronę www.zakup.obligacjeskarbowe.pl
Zaloguj się lub zarejestruj. 

 

2. W celu zarejestrowania kliknij opcję  “Nie dokonywałem/am wcześniej zakupu obligacji przez Internet”. Następnie wybierz jedną z opcji i przejdź do serwisu:

3. Po rejestracji musisz wypełnić  obligacje, które chcesz zakupić. 
4. Przed pierwszym zakupem obligacji należy jeszcze obowiązkowo wypełnić ankietę MIFID* oraz zaakceptować warunki “Umowy ramowej o współpracy” oraz “Umowy o przyjmowanie i przekazywanie zleceń nabycia i zbycia”
5. Następnie po prawej stronie panelu znajdziesz rozwijalną listę “Dyspozycję na Rachunku rejestrowym”. Tam po kliknięciu zakładki “Zakup obligacji” pojawi się lista dostępnych obligacji.

6. Zanim kupisz obligacje, należy przelać środki na zakup obligacji (patrz “dyspozycja przelewu”). 
7. W kolejnym kroku wybierz obligacje, które Cię interesują, określ ich liczbę i kliknij “Dalej”.

8. Następnie sprawdź, czy wszystkie dane się zgadzają i zatwierdź dyspozycję.
9. Gotowe! Na e-mail podany przy rejestracji otrzymasz informację o zakupie obligacji.
10. Kiedy minie okres, na który zostały zakupione obligacje, pieniądze wraz z należnymi odsetkami zostaną przekazane w sposób który został wcześniej wybrany.


*ankieta MIFID - to ankieta przygotowaną na podstawie regulacji Unii Europejskiej, która ma pomóc w podejmowaniu właściwych decyzji inwestycyjny. To po prostu kilkanaście pytań, które mają sprawdzić naszą skłonność do ryzyka oraz rozumienie podstawowych różnić między instrumentami finansowymi. 

 

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz darmowy mini kurs!

INFORMACJE PODSTAWOWE DOTYCZĄCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH Administratorem Twoich danych jest TIME S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Jubilerskiej 10, 04-190 Warszawa. Cele przetwarzania to wysyłka newslettera, marketing własny TIME S.A. i naszych zaufanych partnerów, w tym spółek z Grupy ZPR Media. Podstawami prawnymi przetwarzania są nasz prawnie uzasadniony interes i Twoja zgoda. Odbiorcami danych są podmioty przetwarzające dane osobowe w naszym imieniu lub za Twoją zgodą. Twoje prawa związane z przetwarzaniem danych to: prawo sprzeciwu i wycofania zgody wobec przetwarzania danych w celach marketingowych oraz prawo dostępu do danych i inne prawa, o których mowa w szczegółowych informacjach o przetwarzaniu danych osobowych dostępnych TUTAJ.