wstecz

Jeśli robisz tę jedną rzecz, zawsze będziesz biedny (lub biedna)!

Serio. To nie jest żaden clickbaitowy tytuł. 

Taka prawda. Można by nawet napisać najprawdziwsza prawda (Chociaż podobno wcale nie powinno się tak pisać. Ale żeby podkreślić, jak prawdziwa jest ta reguła przyjmijmy, że to właśnie najprawdziwsza prawda).

Na dodatek sprawdza się w każdych warunkach. Niezależnie od tego, ile zarabiasz.
Nie, nie chodzi o to, że skoro mało zarabiasz, to jesteś biedny. (Bo wcale nie musi tak być. Możesz też zarabiać dużo… a jednak być biedny).

Dobra, pewnie już się nie możesz doczekać, żeby dowiedzieć się, czego ta zasada dotyczy. No i rzecz jasna sprawdzić, czy też to robisz!

Nie chodzi jednak ani o jedzenie albo picie kawy na mieście czy też zbyt późne wstawanie (bo przecież powszechnie wiadomo, że ludzie sukcesu wstają wcześnie rano… a potem wykonują trwającą godzinę poranną rutynę).
Nie, nie. Nic z tych rzeczy.
Obiecywaliśmy przecież, że nie będziemy tu sypać takimi poradami.

Zatem… zasada ta, to tak zwane życie ponad stan - czy też życie na kredyt.

W dzisiejszych czasach posiadanie kredytów (konsumpcyjnych) to nic dziwnego. Ba! W pewnych kręgach uważane jest za coś oczywistego. “Nie wiem, jak można żyć inaczej”, “Coś mi się przecież od życia należy”, “Nie mam czasu tyle czekać”.

Dzięki takim kredytom łatwo o wrażenie (i często sami w to wierzymy!), że jesteśmy w “lepszej sytuacji” niż w rzeczywistości jesteśmy. Ale przecież ta wydmuszka absolutnie nie sprawi, że na naszym koncie pojawi się więcej pieniędzy. Właściwie będzie całkowicie odwrotnie. 

Przecież tak łatwo wziąć pierwszy “pomocny” kredyt na jakże potrzebne, niezbędne nam do życia rzeczy, bez których nie możemy się obejść ani minuty dłużej (Oczywiście nie mówimy tu o kredytach hipotecznych tylko konsumpcyjnych). Kolejny również, a potem wpadamy w pętlę zadłużenia… Stajemy się biedni, usiłując wyglądać jak bogaci.

I kiedy orientujemy się, co się dzieje… często jesteśmy już głęboko zamotani w spirali długów. Oczywiście nigdy nie jest za późno. Zawsze można się z tego letargu otrząsnąć i wziąć sprawy w swoje ręce. A jak to zrobić, pokazujemy w naszym Planie Finansowego Bezpieczeństwa

Uwielbiam poniższy cytat z Podziemnego Kręgu, który według mnie świetnie podsumowuje takie podejście: „Chodzimy do pracy, której nie cierpimy, kupujemy rzeczy, których nie potrzebujemy, za pieniądze, których nie mamy, usiłując zaimponować ludziom, których nie lubimy, udając kogoś, kim nie jesteśmy.”

Zatem na koniec pytanie… czy chcesz tak żyć? Czy porządkujesz swoje finansowe życie  je z Planem Finansowego Bezpieczeństwa

 

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz darmowy mini kurs!

INFORMACJE PODSTAWOWE DOTYCZĄCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH Administratorem Twoich danych jest TIME S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Jubilerskiej 10, 04-190 Warszawa. Cele przetwarzania to wysyłka newslettera, marketing własny TIME S.A. i naszych zaufanych partnerów, w tym spółek z Grupy ZPR Media. Podstawami prawnymi przetwarzania są nasz prawnie uzasadniony interes i Twoja zgoda. Odbiorcami danych są podmioty przetwarzające dane osobowe w naszym imieniu lub za Twoją zgodą. Twoje prawa związane z przetwarzaniem danych to: prawo sprzeciwu i wycofania zgody wobec przetwarzania danych w celach marketingowych oraz prawo dostępu do danych i inne prawa, o których mowa w szczegółowych informacjach o przetwarzaniu danych osobowych dostępnych TUTAJ.